Makine daireli asansör

Maki̇ne dai̇reli̇ asansörler ülkemi̇zde ve dünyada en sık kullanılan si̇stemlerdi̇r. Çalışma prensi̇pleri̇ temel olarak bi̇r maki̇ne-motor mekani̇zmasının makara ve halatlar aracılığıyla asansör kabi̇ni̇ne hareket gücü (tahri̇k) vermesi̇ne dayanır.

Makine daireli asansörler; Asansör tahrik makinasının asansör kuyusunun üzerinde teşkil edilmiş bir oda içerisine bulundurulduğu asansör tipidir. Bu şekilde inşa edilen asansörler, insan asansörleri, yük asansörleri, araç asansörleri, sedye asansörleri, servis asansörleri gibi taşıma amaçlarına göre sınıflandırılabilirken, kontrol tarzına göre de çift hızlı, VVVF hız kontrollü olarak sınıflandırılabilirler. Bizim ezeli rakibimiz belirli bir girişim değil, teknolojinin kendisi olmakla birlikte daha sürdürülebilir ve daha güzel bir dünyaya azami derecede katkıda bulunma hedefi doğrultusunda daha yeşil bir çevre kazandırmaktır.

Makine dairesiz asansör

Bina ile kolayca birleşir.
Bina maliyetinden tasarruf sağlar.
Güvenli, esnek ve yenilikçi tasarım.
Daha fazla tasarım özgürlüğü sunar.
Daha fazla alan ve değer yaratır
Geniş uygulama aralığı

Makine odasını iptal eder ve tüm asansörü kuyuya koyar. Mimarlara veya geliştiricilere ekipman alanı verir, alanın %40’ını azaltır. Bina estetiğini arttırır, konstrüksiyon maliyetinden tasarruf sağlar.

İnşaat alanının %10’unu kurtarır
Elektrik enerjisinin %40 tasarruf sağlar.
Verimlili %25 – %30’unu arttırır.

1015Görünüm

Yorumunuzu yazın.